گاوصندوق دست دزد را قطع کرد

متن کامل

در یک روز از فروردین ماه در شهر مشهد دزدان شبانه با یک نیسان بار به سمت طلا فروشی رفتند. با تخریب کرکره مغازه و باز کردن قفل درب مغازه وارد شدند و تمامی طلاهای طلافروشی را بردند.

با خبر این اتفاق و شکایت طلا فروش، و گمان وی به شاگرد خودش  پلیس آگاهی در جریان افتاد و با تحقیقات پلی و  گذشت زمان پوسته گاوصندوق بدون طلا در پایین شهر کشف شد. با کشف گاوصندوق و تحقیقات بر روی آن هیچ اثری از شاگرد طلافروشی پیدا نشد. با این اتفاق پیگیری پلیس برای یافتن دزدان شروع شد و بعد از یک سال  دستگیر شدند که دو نفر از آن ها برادر بودند. اما با اعتراف آن ها تمام طلا ها را در شهر زاهدان فروخته بودند.
به گفته دادستان عمومی و انقلاب مشهد: با اعترافات متهمان پرونده آن ها به این صورت شب سرقت را تعریف کردند. ابتدا میخواستیم گاو صندوق را در ماشین سواری بگذاریم اما چون فضا کم بود آن را با نیسان بار بردین به این صورت که یکی از همکارن با پتویی آن را به جلوی ماشین آورد و با هم به عقب ماشین انداختیم.

نقشه سرقت گاوصندوق به این صورت بود که با هم به مغازه برویم و بعد با کلید درب مغازه را باز کنیم و با ریموتی که داشتیم صدای آژیر هشدار را خاموش کنیم و بعد گاوصندوق را به خارج از شهر ببریم. بعد از بردین به خارج از شهر آن را باز کرده و طلاها را به زاهدان ببریم برای فروش.

با تشکیل چند جلسه از دادگاه و اعترافات متهمان یکی از برادران که 25 ساله بود حکم قطع دست برایش بریده د و برادر کوچکتر 22 ساله به 10 سال حبس و شلاق محکوم شد.

متهمان به این رای اعتراض کرده و با تشکل چند جلسه دادگاه همکان حکم برای آن ها صدار شد. با حضور پزشکان، قضات اجرای احکام و دیگر مسئولان مربوطه، در زندان مشهد آماده اجرای حکم شد و به این صورت، حدود الهی درباره یکی دیگر از سارقانی به اجرا درآمد که با شکستن حرز، اقدام به اخلال در نظم و امنیت مردم کرده بود.

به این ترتیب شک صاحب مغازه از شاگردش برطرف شد و دزدان گاو صندوق هم پیدا شدند. 

 

 

13 آذر 1397
تعداد بازدید: 309

نظرات

ارائه کنندگان
آخرین اخبارآرشیو اخبار...
گاوصندوق پنهان از دید 30 آذر 1397 1242

گاوصندوق ها امروزه از دست دزدان در امان نیستند و باید حتی گاوصندوق را هم از دید بقیه پنهان کرد...

 

ادامه مطلب...
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×