سرب در گاوصندوق

اولین گاوصندوق ها که شکل گاوصندوق های امروزی را نداشتند توسط برادران جاب در سال 1835 اختراع شد، ولی طرح گاوصندوق های امروزی را براون در سال 1886 داد،با ساخت گاوصندوق هایی با نام صندوقچه امن برای ذخیره اسناد و مدارک مهم این گاوصندوق ها که فلزی بودند بهتر از گاوصندوق هایی بود که برادران جاب اختراع کرده بودند زیرا در برابر آتش و سرقت مقاوم تر هستند.

 
گاوصندوق
 
امروزه گاوصندوق ها از بتن ساخته شده اند، زیرا در برابر حرارت آتش مقاوم بوده و دما به داخل گاوصندوق راه پیدا نمیکند. اما آیا گاو صندوق ها از ابتدا از بتن ساخته شده اند؟
در مغازه های بالای 15 سال ممکن است گاو صندوق هایی یافت شود که از سرب بجای بتن ساخته شده باشد.
سرب یک فلز نرم خاکستری رنگ است که نقطه ذوب آن 237 درجه سانتیگراد و نقطه جوش آن 1740 درجه سانتیگراد است. این فلز مقاومت خوبی در برابر خوردگی و حتی اسید ها هم دارد.
این فلز بسیار سمی است و حالت پذیری آن بسیار آسان است.
برای تهه سرب، سنگ سرب را خورد کرده و در کوره های دوار برشته می‌کنند، سپس آن را در کوره‌های تنوره‌ای احیا می‌کنند تا سرب خام با درجه خلوص 9 درصد بدست بیاید. با تصفیه سرب خام، سرب با درجه خلوص 94.99 درصد به دست می‌آید.
اما مشکل ساخت گاو صندوق از سرب این بود که نقطه ذوب سرب 237 درجه سانتیگراد است و گاو صندوقی که در دمای 237 درجه سانتیگراد است، در چه درجه ای دما را منتقل می کند؟
و مشکل بعدی هم این که سرب سمی است و فردی مانند زعفران کار مواد غذایی نگهداری کند باعث سمی شدن مواد می شود و مضر است.
مشکل بعدی هم ایده نصب gps رو گاو صندوق رد می شود.

برای خرید گاو صندوق به ترتیب اولویت به مواردی که باید مد نظر خریدار باشد اشاره می‌شود:

 
  1. باید خریدار در پی گاوصندوقی نسوز باشد.
  2. اهمیت، ضد سرقت بودن آن است.
  3. سنگینی گاوصندوق مد نظر باشد.
  4. و اینکه گاوصندوق ساخته شده از جنس سرب، فقط سنگین است.

 
ارائه کنندگان
آخرین اخبارآرشیو اخبار...
سطح بندی امنیت گاوصندوق ها 22 آذر 1399 3099

یک سوال رایج که اکثرا افرادی که به دنبال خرید گاوصندوق هستند از خودشان می پرسند که درجه بندی امنیت گاوصندوق ها به چه صورت استبه طور کلی دو انتخاب وجود دارد ارزانتر و با درجه امنیت پایین تر و گران تر و با درجه امنیت بالاتر

 

ادامه مطلب...
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×